Türkiye'nin en büyük nöbetçi noter platformu
+2008
KAYITLI NOTER

Etimesgut 2 Noterliği

  • Yetkili: Hüseyin Balcı
  • Ankara / Etimesgut
  • Adres: Göksu Mahallesi, Erzurum Kongresi Caddesi, Metrokent Iş Merkezi No:9/26 Etimesgut / Ankara
  • Fax: 0-312-281-0565
  • Telefon: 0(312)281-05-64


Yol Tarifleri

Nöbetçi Noter Sorgulama

Etimesgut 2 noterliği Ankara ili Etimesgut ilçesinde bulunmaktadır.
Noter; çok fazla kişinin ihtiyaç duyduğu bir meslek grubu olmakla beraber noterlerin bilhassa hafta sonları kapalı olmasından dolayı insanlar sıkıntıya düşmektedir. İnsanların noterlerin kapalı olmasından dolayı yaşamış olduğu mağduriyetlerin giderilmesi noktasında farklı çözüm yolları geliştirilmiştir. Adalet Bakanlığı; insanların bu sıkıntılarını gidermek adına nöbetçi noter uygulamasına geçmiştir.

Nöbetçi Noter Hangi Görevlere Sahiptir?

Nöbetçi noter ile noter arasında herhangi bir fark yoktur. Birçok kişinin aşina olduğu nöbetçi eczane kavramını nöbetçi noter için de örnek gösterebilirsiniz. İnsanların hem hafta içi hem de hafta sonu ilaç ihtiyacı olabilir. Fakat, hafta içi istediği ilacı bulabilen kişinin hafta sonu böyle bir imkanı olmayacaktır. Çünkü, eczanelerin hafta sonu kapalı olduğunu söylemeliyiz. Bu bağlamda, insanların ilaç ihtiyaçlarının hafta sonu da karşılanması noktasında nöbetçi eczane uygulaması yapılmaktadır. Yıllardan bu yana nöbetçi eczanelerin var olduğunu söyleyebiliriz. Nöbetçi noter; insanların notere duymuş olduğu ihtiyacın cumartesi ve pazar günleri de karşılanabilmesi adına ortaya konmuş bir çözümdür. Nöbetçi noter sayesinde insan ilişkilerinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi hedeflenmektedir. Belirli bölgelerde hizmet verecek olan noterlerin belirlenmesi ile insanların hafta sonunda noter ihtiyaçlarının karşılanması sağlanmaktadır. Bu sayede, hem insanların hafta sonlarında mağdur olmaması söz konusu olurken hem de hafta içi yoğunluk yaşanması ortadan kaldırılmaktadır. Çok fazla dosyanın hafta sonuna sarkması; noterlerin hafta içi günlerde yoğun bir şekilde çalışmasına sebep olmaktadır. Bu yoğunluk yüzünden birçok kişinin işleri ertelenmek zorunda kalır.

Nöbetçi Noter Hangi Saatlerde Çalışır?

Nöbetçi noterin çalışma saatleri ile hafta içi günlerdeki çalışma saatleri arasında herhangi bir fark yoktur. Bir başka deyişle, nöbetçi noterler; 10.00 ila 16.00 arasında çalışırlar.
Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır
izinsiz kopyalanması ve kullanılması yasaktır
Anasayfa
Noterler
Nöbetçi N.
Yakın N.
Noter Ekle
İletişim