Türkiye'nin en büyük nöbetçi noter platformu
+2011
KAYITLI NOTER

İlçe Seç

Tunceli Bölgesinde Noter mi Arıyorsunuz? Tunceli
Noterleri, Harita ve Adresleri Türkiye'nin En Büyük Nöbetçi Noter Sorgulama Platformu.

Tunceli Tüm noterleri görmek için tıklayın
Tunceli Nöbetçi Noterlerin adres Telefon ve Harita Bilgileri. Lütfen işlem yaptırmak istediğiniz noterliğe gitmeden önce telefon ile arayıp açık olup olmadığını teyit ediniz.
11 Şubat Cumartesi günü için nöbetçi noter bulunamadı!
Noter
Adres
İlçe
Telefon

Tunceli Nöbetçi Noterler Listesi

Tunceli noterlerinin adres, telefon ve iletişim bilgilerine ve size en yakın notere sitemizden kolayca ulaşabilirsiniz., Tunceli nöbetçi noterlerin adres, telefon ve çalışma saatleri bilgisine ulaşmak istiyorsanız internet sitemiz üzerinden nöbetçi noter sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Bu noktada, sitemizi tercih etmeniz doğru bir karar olacaktır. Noter; Türkiye Noterler Birliği’ne bağlı olarak çalışır. Noterin hukuk fakültesi mezunu olmasının yanı sıra denetleme, onaylama ve belgelendirme gibi yetkileri vardır. Noterin görevi en basit şekilde bireylerin haklarını güvence altına almaktır. Buna ek olarak, bireyler arasındaki anlaşmazlıkları ortadan kaldırmak ve doğru bir şekilde çözülmesini sağlamak da noterin görevleri arasında bulunur. Noter; insanlar arası ilişkileri düzenlemek adına gerekli olan hukuk belgelerini düzenleyen ve onaylayan kişidir.

Noter Ne İş Yapar?

Kanunlarda resmi olarak yapılması emredilmiş tüm hukuki işlemleri gereğine uygun olarak yapmak; noterlerin birinci görevi arasında bulunur. Noterlere genellikle alım satım işlemleri için başvurulur. Gayrimenkul satış vaadi sözleşmeleri noterde hazırlanır ve yine noter tarafından onaylanır. Buna ek olarak, dışarıdan getirilen ve kanuna uygun bir şekilde hazırlanan imza, mühür, tarih veya işaret de yine noter tarafından onaylanabilir. Noter; aynı zamanda evrakların başka dillere çevrilmesini de sağlayabilir. Buna ek olarak, ihbarname, ihtarname ve protesto gönderme hakları da bulunur. Ayrıca, kanunen tescillenmesi gereken işlemlerin tescilini de yapabilir. Araba ve ev satışının yanı sıra noter onaylı olması istenen diploma için de noterden hizmet almak gerekli olabilir. Noter olmak; zannedildiği gibi basit bir iş değildir. Hukuk fakültesi mezunu olmanın yanı sıra staj yapmak şarttır. Ayrıca, belirli bir çalışma süresi şartı da bulunur. Hukuk fakültesi mezunu olmak, en az 25 yaşında olmak, en az dört yıl boyunca avukatlık, hakimlik veya hukuk hocalığı yapmış olmak gibi farklı şartları bulunur. Noter olmak isteyenlerin almış oldukları hukuk eğitiminin ardından Adalet Bakanlığı’na başvuru yapması gereklidir.

Nöbetçi Noter Nedir?

Noter; hafta içi çalışmakla beraber belirli çalışma saatleri bulunur. Pazartesi gününden cuma gününe kadar sabah 09.00 ila akşam 17.00 arasında mesai saatleri vardır. 12.00 ila 13.00 saatleri arasında ise öğle molası verilir. Bir başka deyişle, noterdeki işini halletmek isteyenlerin beş gün ve mesai saatleri arasında başvuru yapması gerekir. Fakat, noter ile işi olan insan sayısının fazlalığından dolayı Adalet Bakanlığı tarafından nöbetçi noter uygulaması başlatılmıştır. Nöbetçi noter; tahmin edileceği üzere noterlerin hafta sonunda da çalışmasıdır. Ancak, bir şehirdeki tüm noterlerin nöbetçi noter olmadığını ifade etmeliyiz. Seçilen bazı noterler; hafta sonu açık kalmaktadır. Bu sayede, insanların noterdeki işlerini cumartesi ve pazar günü de yapabilmesi hedeflenmektedir.

Nöbetçi Noter Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tunceli Nöbetçi noter sorgulama işlemi NobetciNoter.com Web sitemiz üzerinden yapabilirsiniz. Hafta sonu olan cumartesi 10.00-16.00'da ve pazar günleri 10.00 14.00 saatleri arasında hizmet veren nöbetçi noterleri, İnternet sitemiz üzerinden kolayca sorgulanabilirsiniz.

Tunceli Nöbetçi Noter Çalışma Saatleri Nelerdir?

Nöbetçi noter çalışma saatleri ile hafta içi noter çalışma saatleri arasında birtakım farklılıklar bulunur. Hafta içi günlerde sabah 09.00’da faaliyetlerine başlayan noterlikler; hafta sonu 10.00’da açılır. Bunun yanı sıra, normal günlerde saat 17.00’de kapanan noterliklerin hafta sonu cumartesi günü saat 16.00’da pazar günü isi 14.00’da kapandığını ifade etmeliyiz. Ayrıca, hafta içi 12.00 ila 13.00 saatleri arasında öğle molası verilirken bu süre hafta sonu 12.30 ila 13.30 saatleri arasında olmaktadır. Nöbetçi noter uygulaması ile ilgili güncel bilgileri de şehrinizde yer alan nöbetçi noterden de alabilirsiniz.

İl seçiniz
Copyright 2023 Tüm hakları saklıdır
izinsiz kopyalanması ve kullanılması yasaktır
Anasayfa
Noterler
Nöbetçi N.
Yakın N.
Noter Ekle
İletişim